Oščadnica Veľká Rača

Ponúkame vám  ubytovanie v miestach v krásnom prostredí Kysuckých Beskýd a veľmi blízko známeho turistického a lyžiarskeho strediska Oščadnica Veľká Rača asi 6 km od hlavných lyžiarskych zariadení strediska.

Vychylovka

Múzeum je situované v krásnej hornatej oblasti nazývanej Vychylovka v regióne Kysuce. V prírodnej scenérii sa nachádza stála expozícia ľudovej architektúry v prírode, ktorá je jednou z najväčších na Slovensku. Výstava zobrazuje spôsob života a opisuje kultúru a zvyky(zimné, jarné, pri stavbe domu, pri roľníckej práci ) kysuckého ľudu. V areáli je v súčasnosti 34 obytných, spoločenských, hospodárskych, sakrálnych i technických stavieb. Počas víkendov sa v areáli uskutočňujú vystúpenia folklórnych súborov, svoje umenie ukazujú majstri ľudových remesiel, spevokoly, spevácke a tanečné skupiny.

Veľkým lákadlom pre turistov je " Kysucká lesná úvraťová železnica ". V súčasnosti je pre turistov krásnym zážitkom nechať sa povoziť areálom skanzenu v malom vagóniku, ktorý ťahá ako inak malá lokomotíva. Prevezie Vás celým areálom za asistencie a výkladu sprievodcu, pričom Vám zastaví pri každej skupinke dreveníc, aby ste si mohli prezrieť expozíciu v interiéroch.